• Escale & Passage 178

  KANYON’UN “BULUŞMA NOKTASI”

  Yeme-içme dünyasında Topaz, Blue Topaz, Colonie, Râna, Firuze, Passage gibi birbirinden farklı, tekrar etmeyen konseptlerin yaratıcısı Desert Group birikimini ‘brasserie’ olarak hizmet veren Escale’de ortaya koyuyor.

  İyi yemeği, iyi servis ve iyi müziği tercih eden herkesin Kanyon’daki ‘buluşma noktası’ olan Escale, misafirlerine kusursuz servis anlayışıyla bütünleşen bir lezzet deneyimi yaşatıyor. Şık ama rahat bir atmosfer vaat eden mekan, dekorasyonunda bolca kullanılan bitki ve yeşilliklerle dolu bahçesiyle ferahlık hissi veriyor.

  Escale’in “ikonik barı”

  Akşam saatlerinde Dj’in her daim güncel parçaları eşliğinde Escale’in 12 metrelik ikonik barında servis edilen imza kokteyller özellikle iş çıkışı günün yorgunluğunu atmak isteyen veya trafik saatinin geçmesini bekleyen çalışanların ‘akşamüstü ritüeli’ olurken; çalışanlar için iş çıkışı Escale’e uğramak alışkanlık haline gelmiş durumda. Escale’in bar bölümü ve terasında daha genç, daha dinamik ve daha hızlı seçenekleriyle ayrıca kahvaltı bölümüyle Passage178 menüsü canlılık ve renk katıyor.

 • Tutkumuz iyi yemek…

  Escale ekibi, dünya lezzetlerini yerel tatlarla birleştirirken, sokaktan aldığı ilhamı da mutfağına taşıyor. Günlere ve saatlere göre değişiklik gösteren Escale’in açık mutfağından taşan enerji tüm salona yayılıyor. 250 kişilik oturma kapasitesi ile içindeki iki farklı salonda hizmet veren Escale, mutfağından çıkan benzersiz lezzetleri, patisseriesi ve şarküterisiyle günün her saati için bol çeşitli alternatifler sunuyor. Wine Spectator’ın üst kategori ödülüne sahip olan kavı şarap severlere zengin seçenekler sunuyor. Escale’den yayılan enfes kahve kokusu hem kalabalığa karışmak hem de kalabalıklardan uzaklaşıp laptopuyla kendi kendine vakit geçirmek isteyenler için güzel bir seçenek oluyor.

  Günün her saati canlı, lezzetli ve ritmik…

  Konsepti, tasarımı ve görsel kimliği Koray Özgen tarafından geliştirilen, uygulaması ise AKS Mimarlık, Murat Öztürk tarafından yapılan Escale’in dekorasyonunda ve detaylarında şehrin ve içinde bulunduğu Kanyon’un ritmini hissettiriyor. Kanyon dinamizminde bir durak olan Escale’in ışığı ve havayı geçiren, yeşili kucaklayan atmosferi, işlevselliğin ön planda olduğu tasarımıyla bütünleşiyor. Günün her saati için ‘iyi bir fikir’ olan Escale şehrin ve dinamizmin merkezinde kendini buluyor.